MONIKA JACKOWSKA
PSYCHOLOG,
PSYCHOTERAPEUTA POZNAWCZO-BEHAWIORALNY

O MNIE

Pomagam osobom dorosłym, dzieciom w wieku szkolnym (od 10 r.ż.), młodzieży oraz ich sfrustrowanym lub zaniepokojonym rodzicom. Moi pacjenci zmagają się z różnymi trudnościami emocjonalno-społecznymi. Pomocą psychoterapeutyczną zajmuję się od kilku lat, natomiast psychologiczną – od kilkunastu.

W psychoterapii stosuję podejście poznawczo-behawioralne, które jest jednym z najskuteczniejszych w leczeniu zaburzeń depresyjnych i lękowych, co potwierdzono licznymi badaniami empirycznymi. CBT to ustrukturalizowany proces poznawania siebie, swojego sposobu myślenia, odczuwania i reagowania w różnych sytuacjach społecznych i zadaniowych. Umożliwia nam zrozumienie źródeł naszych szkodliwych nawyków, prowadzących do cierpienia oraz ich systematyczną zmianę poprzez stosowanie technik psychologicznych, jakich uczy psychoterapeuta.

Podczas indywidualnych spotkań uczę pacjentów różnych umiejętności psychologicznych, które pozwalają im skuteczniej pokonywać codzienne problemy, także po zakończeniu procesu terapii. Uczę radzić sobie z nieprzyjemnymi uczuciami lęku, złości, smutku. Poszerzam repertuar umiejętności społecznych po to, aby pacjent mógł bardziej cieszyć się własnym życiem i mieć bardziej satysfakcjonujące relacje społeczne. CBT to bogaty zestaw narzędzi do radzenia sobie ze zmartwieniami, atakami paniki, myślami i zachowaniami natrętnymi, fobiami, lękiem o zdrowie, myślami depresyjnymi, przytłaczającym smutkiem i niebezpiecznym gniewem, kompulsywnym jedzeniem i wszechogarniającym stresem.

W relacji terapeutycznej kładę szczególny nacisk na współpracę w dochodzeniu do mechanizmów, jakie rządzą życiem pacjenta. W naszej relacji to pacjent jest ekspertem od siebie natomiast psychoterapeuta zna mechanizmy prowadzące do choroby oraz drogę do ich zmiany. Podczas spotkań w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego zrozumienia wspólnie z pacjentem zmierzamy do realizacji ustalonych na początku terapii celów. Każdy kolejny etap terapii poddajemy ocenie, aby pacjent miał świadomość postępów oraz efektywności wspólnie podejmowanych działań.

Mam bogate doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnych instytucjach państwowych i pozarządowych oraz praktykę szpitalną i prywatną w pracy z osobami dorosłymi. Kompetencje zawodowe doskonaliłam pracując w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii dla dzieci niedostosowanych społecznie, Warsztacie Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi oraz w świetlicy środowiskowej, gdzie wspierałam dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Stażowałam na Oddziale Dziennym Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie poznawałam metody pracy z osobami z szerokiego spektrum zaburzeń. Od 10.2015 roku prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

WYKSZTAŁCENIE

  • Studia psychologiczne, 5-letnie magisterskie, dzienne
    Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk o Wychowaniu, kierunek psychologia
    Specjalizacja psychologia rodziny, rozwoju i edukacji
    Stopień magistra uzyskany na podstawie dyplomu o numerze: 0700/155500/2008
  • Studia Podyplomowe na kierunku Socjoterapia
    Uniwersytet Warszawski, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego
  • Kurs 100-godzinny z zakresu: „Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży” – zorganizowany przez Centrum CBT w Warszawie
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie (4-letnie szkolenie przygotowujące do samodzielnego prowadzenia psychoterapii zaburzeń psychicznych)

Tel: 881 490 433 - ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Prowadzę spotkania w każdy poniedziałek, wtorek, środę.